تبلیغات
کامپیوتر و اینترنت - فایل word خود را رمزدار کنید

تاریخ : یکشنبه 1 فروردین 1395 | نویسنده : افشین
چگونه یک فایل Word را با گذرواژه محافظت کنیم؟

واژه‌پرداز پرقدرت مایکروسافت از یک امکان ویژه برخوردار است که کاربران می‌توانند با آن فایل‌های مستند خود را با یک گذرواژه محافظت کرده و از ایجاد هر گونه تغییر در آن فایل جلوگیری کنند. امروز می‌خواهیم شما را با این قابلیت و نحوه فعال کردن آن در واژه‌پرداز Word آشنا سازیم.

Image result for ‫فایل ورد‬‎

محافظت از یک فایل مستند به این معناست که کاربران دیگر قادر به دیدن متن بوده، ولی از امکان ایجاد تغییر در آن محروم خواهند بود. برای شروع بعد از باز کردن فایل مستند مورد نظر خود، روی روبان ابزار به تب Review بروید و بر Protect Document یا Restrict Editing  ( بسته به نسخه Word شما متفاوت است ) کلیک کنید.


چگونگی مخفی کردن متن برای ورد ,فایل ورد

در منو یا پنلی که در سمت راست باز می شود در پایین بخش Formatting Restrictions تیک گزینه: Limit formatting to a selection of styles را بزنید و بر دکمه Settings در زیر آن کلیک کنید.


چگونگی مخفی کردن متن برای ورد ,فایل ورد

در پنجره‌ای که باز می‌شود، در صورتی که تیک گزینه Limit formatting to زده نشده بود، آن را تیک بزنید و سپس روی  دکمه None کلیک کنید تا مطمئن شوید هیچ تغییری در فرمت و شکل و شمایل فایل مستند شما پدید نخواهد آمد.

چگونگی مخفی کردن متن برای ورد ,فایل ورد

پس از کلیک بر دکمه OK ممکن است یک پیغام به شما نمایش داده شود که شما را از وجود فرمت‌های غیر مجاز در فایل مستند، همچون متن مخفی با خبر کند. در صورت نمایش این پیغام، حتما بر روی دکمه NO کلیک کنید تا کل فایل به‌‌ همان شکل بماند.

گام بعدی این است که به بخش Editing Restrictions برویم و در آنجا تیک گزینه Allow only this type of editing … را بزنید و از منوی آبشاری زیر آن که فعال می‌شود، مطمئن شوید که گزینه های  No changes  یا read only انتخاب شده باشد.


چگونگی مخفی کردن متن برای ورد ,فایل ورد

در پایان باید روی دکمه Yes Start Enforcing … در پایین بخش Start enforcement کلیک کرده و گذرواژه خود را برای محافظت از این فایل مستند  انتخاب و  وارد کنید.


چگونگی مخفی کردن متن برای ورد ,فایل ورد

 به این ترتیب فایل مستند شما کاملا محافظت شده و از تغییرات احتمالی و ناخواسته ایمن خواهد بود. تنها زمانی قادر به ویرایش متن خواهید بود که گذرواژه خود را برای ویرایش آن وارد کنید.


چگونگی مخفی کردن متن برای ورد ,فایل وردمنبع : tabnak.ir